15.7. 2021

עב"ם

עצם בלתי מזוהה (עב"ם), הינו נושא אקטואלי שנדון מזה עשרות שנים. כל אחד מאיתנו בוודאי שאל את עצמו פעם אם אנחנו לבד ביקום. אנו זקוקים למדע על מנת להתקדם בהדרגה ולנקוט צעדים לכיוון ה"מסע הקוגניטיבי בחלל ", שעדיין הוא רק חלק קטן מכלל היקום העצום הסובב אותנו.
ישנן תיאוריות שונות לגבי איך ייראו יצורים מסתוריים מעולם אחר. אפילו מצאנו תמונה, אך למרבה הצער, האותנטיות שלה מוטלת בספק. מה שבטוח הוא, שככל שלמינים הלא ידועים יש יותר מכנה משותף איתנו, כך יש סיכוי רב יותר שיצרו איתנו קשר או שיבקרו בכדור הארץ. צורות חיים פחמניות יתעניינו בכוכבי לכת המתאימים לחיים מבוססי פחמן, וצורות חמצניות בכוכבי לכת המותאמים לחמצן, וככל הנראה עוד גרסאות רבות נוספות.
אחת התנאים המוקדמים לכך שתרבויות חוץ-ארציות ימצאו אותנו, הוא שהן יהיו אינטליגנטיות ומצליחות לפחות כמונו. החשש הוא הוא שאם נלך לפי מקרה הבוחן של כדור הארץ, טורפים יצטיינו באינטלקט מוגבר יותר, וישתמשו בשכנוע ובטקטיקות אהבה. הרצון ללמוד גם יכול להיות סיבה לביקור בכוכב הלכת שלנו.
עבור אזרחי היקום האחרים, אנו ניתנים למציאה באמצעות אותות רדיו. שידורים מסחריים על פני כדור הארץ פועלים כבר למעלה ממאה שנה, מה שאומר שמישהו בתוך 200 שנות אור יכול ליירט את האותות שלנו ולבסס תקשורת. אף אדם לא קלט אות כזה עדיין, דבר שמשמעותו שני דברים: או שאף אחד לא קיים במרחק זה מלבדנו, או שהם מתקדמים יותר מבחינה טכנית, ומשתמשים באמצעים שאינם גלי רדיו.

עב

אחד האישים המפורסמים ביותר שלכאורה בא במגע עם משהו מעולם אחר הוא בוב לזר. על פי הדיווחים הוא עבד בסמוך לאזור 51 במחקר חלליות. ממשלת ארה"ב הכחישה את כל טענותיו, אך כעבור כמה שנים התברר שהוא אכן עבד בבסיס באזור. בעבודתו טוען לזר כי נתקל במסמכים ממשלתיים המוכיחים את תקשורת האנושות עם יצורים מחוץ לכדור הארץ לאורך ההיסטוריה. למרבה הצער, טענה זו אינה מספקת לבסס ראיות לקיומם.
בעבר זה היה מובן מאליו שאנחנו לבד בחלל. האנושות נחשבה לשיא האבולוציה, והדבר היחיד שהאדם האמין שנמצא מעליו הם אלוהים והמלאכים. כיום, עם אינספור סרטי מדע בדיוני ותיאוריות קונספירציה בנושא, אנשים רבים מאמינים שחיים אינטליגנטים מחוץ לכדור הארץ שלנו באמת קיימים. בינתיים, אנו יכולים רק לדמיין לעצמנו את הישויות החוץ-ארציות האלה, וצורתן הטבעית ומהותן עשויות להישאר לא ברורים לנצח עבורנו.