1.2. 2021

מדיטציה

מדיטציה היא אחת הדרכים לעבוד עם המוח והמודעות העצמית. היא מלמדת אותנו למצוא שלווה והרמוניה פנימית, ומקלה על לחץ ומתח. השפעותיה כוללות גם שיפור הריכוז והיפטרות מדאגות קטנות מחיי היומיום. זהו מפגש עם עצמך, והכרת העצמי האמיתי של האדם. כמו כך, עוזרת להגן על מוחנו מפני השפעות שליליות.
השלווה הפנימית שהמדיטציה מעוררת בנו, תיתן לנו תחושה מלאה ומודעת של גוף ונפש, וזה יעמיק את הגישה המודעת לעצמנו, שמשפיעה על איכותם של כמעט כל ענפי החיים.
מנקודת מבט מסוימת, מדיטציה יכולה להיות טיול בטבע, רגע רומנטי עם בן / בת הזוג, או רגע לבד בבית על כוס יין. זהו מצב בו אנו מודעים לחלוטין לרגע הנוכחי, ואין שום דבר אחר שיעסיק את ראשינו במקביל, ויסיח את דעתנו מהחוויה הזו. עם זאת, ישנם סוגים שונים ושיטות עבודה, שאת הפופולריות ביותר תקראו בפסקאות הבאות.
ויפאסנה
מדיטציית ויפאסנה היא אחת מטכניקות המדיטציה הוותיקות ביותר שמקורן בהודו. היא מתמקדת בקשר המלא של הנפש עם הגוף ומבטלת זיהומים של הנפש. בעזרת שיטה זו נלמד כיצד להבין את החוקים של מוחנו, נבין את הסיבות מדוע אנו מגיבים לדברים מסוימים ואילו תחושות זה מעורר בנו. שיטה זו תעזור לנו להתמצא במחשבות שלנו ומשמעותן, כך שנשלוט בהן ונתקדם לכיוון הנכון.
מדיטציית שינה
סוג זה של מדיטציה מעניין מכיוון שהוא מחבר בין אדם ל"שינה יוגית ", שהיא המצב שבין ערות לשינה. במצב זה, הגוף רגוע לחלוטין אך מודע נפשית. ההבדל העיקרי בין שינה למדיטציית שינה, הוא שהמח ער במהלך הטכניקה הזו. תוכלו להשיג זאת בעזרת מוזיקה מרגיעה.
מדיטציה טרנסצנדנטלית
מדיטציה טרנסצנדנטלית מסייעת בהעלמת לחץ שנצבר בגופנו ובשיפור המצב הנפשי והגופני. מחקרים מדעיים רבים אישרו כי היא עוזרת לשיפור תפקוד הלב, הורדת לחץ הדם ואף מניעת מחלות לב וכלי דם. היא מתורגלת 20 דקות בבוקר ו -20 דקות בערב לצלילי מנטרה. מדיטציה טרנסצנדנטלית שונה מטכניקות אחרות בהן איננו דוחפים את כל המחשבות מראשינו אלא רק צופים בהם באות והולכות.
מדיטציה מודרכת
מדיטציה זו מתבצעת בעזרת מומחה ומתמקדת ברגשות או חוויות ספציפיות. היא יכולה להיות גם תמה וניתן לבצע אותה בקבוצות. שיטת המדיטציה המודרכת יכולה לסייע בהסרת המועקות והחסמים שאנו יוצרים במהלך חיינו.

מדיטציה