3.6. 2020

רפלקסולוגיה - יותר מעיסוי כפות רגליים

אם אי פעם קיבלת עיסוי כף רגל טוב, אתה בטח יודע כמה זה יכול להרפות את גופך ונפשך. הסיבה העיקרית לכך שזה יכול להיות מוסבר על ידי רפלקסולוגיה. תרגול זה עוסק בהפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בחלק התחתון של כף הרגל, ולעתים קרובות גם על כפות הידיים והאוזניים, על מנת לשחרר מתח, כאב ותחושות לא נעימות אחרות.

רפלקסולוגיה - יותר מעיסוי כפות רגליים

רפלקסולוגיה מושרשת ברפואה הסינית המסורתית ושייכת לאחת משיטות הריפוי של הרפואה הסינית המסורתית, שהיא מערכת רפואית עם היסטוריה בת אלפי שנים. על פי העקרונות של זה, בתוך הגוף של כל אחד מאתנו, זורמת האנרגיה של הצ'י. כאשר אנו נמצאים בלחץ או נתונים לרגשות שליליים, הצ'י נחסם במקומות מסוימים, מה שמוביל לסיבוכים בריאותיים.

למרבה המזל, ניתן לשחרר חסימות אלו באמצעות רפלקסולוגיה. יש נקודות ברגליים שלנו, וכל אחת מהן קשורה לחלק אחר בגוף. עם דחיסתן, שחרור האנרגיה החסומה מתרחש, ובכך מתקן את הבעיה, בין אם זה בהקשר מערכת השלד והשרירים, הנפש או איבר פנימי.

מהן הבעיות הנפוצות ביותר המטופלות על ידי רפלקסולוגיה? אנו חיים בתקופה כאוטית, בה המידע מתפשט מהר מתמיד. לכן, רבים מאתנו חשים באופן טבעי לחץ בהיבטים שונים של חיינו, בין אם זה עבודה, בריאות או מערכות יחסים. אין פלא שהסיבה העיקרית לכך שאנשים פונים לרפלקסולוגיה היא הקלה במתח. תחושות אלה קשורות בעיקר למקלעת השמש, ונקודת הרפלקס המחוברת אליה ממוקמת באמצע בין המפרקים מתחת לאגודל והאצבע הקטנה.

עם זאת, לחץ אינו בא לידי ביטוי רק נפשית. כאשר זה לטווח ארוך הוא יכול להתבטא גם פיזית, בצורה של כאבי ראש ומיגרנה. הראש שלך פשוט עמוס כל כך שגופך מנסה להפסיק תהליכי חשיבה בדרך היחידה שהוא יודע - כאב. ניתן לקבל הקלה ממיגרנות על ידי לחיצה על הנקודה בשקע שבין עצמות האגודל ואצבע המורה מהצד העליון של כף הרגל.

עם זאת, סיבוכים בריאותיים אינם חייבים להיות קשורים למתח בלבד. מספר האנשים הסובלים מבעיות עיכול הוא עצום; זו הסיבה שיש לרפלקסולוגיה הרבה מעריצים גם בהיבט זה. אם אתה רוצה להקל על הבטן, לחץ על החלק הפנימי של קשת כף הרגל, במרחק של כשני שליש מהעקב. כדי לעורר את המעי הדק, יש לעבור נמוך יותר לאמצע קשת כף הרגל, ואילו את נקודת המעי הגס ניתן למצוא בחלקו העליון של העקב.

יש המון סוגיות שניתן לטפל בהן באמצעות רפלקסולוגיה. אם אתה רוצה לעבור טיפול ביתי, מצא מפה רפלקסולוגית שתעזור לך למצוא את המקומות הנכונים, ובכך תשפר את בריאותך ואת איכות החיים הכללית שלך.