15.7. 2022

אסטרולוגיה סידרית וטרופית

קרה לך שחישבת את מפת הכוכבים שלך של מאפיינים אישיים בסיסיים, והופתעת שזה לא מתאים לך? אולי הגיע הזמן לשנות את מערכת החישוב של מפת הלידה שלך. ברוכים הבאים לאסטרולוגיה צדדית!

אסטרולוגיה סידרית וטרופית

בקיצור, הקונפליקט העיקרי בין אסטרולוגיה טרופית לכוכבית טמון בתחילת שנה אסטרולוגית המתרחשת במעלה הראשונה של מזל טלה. גלגל המזלות הטרופי הוא גלגל המזלות נע הודות לתאריך הקבוע שלו לתחילת שנה אסטרולוגית שנקבע ב-21 במרץ, יום האביב הראשון. עם זאת, יום האביב הראשון לא חפף עם המדרגה הראשונה של טלה במשך 1700 השנים האחרונות. המערכת הצדדית יציבה ומדויקת יותר מכיוון שליום הראשון של השנה האסטרולוגית אין יום קבוע, וזה תמיד קורה בדרגה הראשונה של טלה.
לכל אחד מ-12 המזלות יש 30 מעלות אשר ביחד נותנים את מעגל מפות הלידה. בגלל ההבדל בין שתי המערכות שתיארנו, כל 72 שנים, יש תזוזה של מעלה אחת בין ההורוסקופ הצדדי והטרופי. ואיך השינוי הזה משפיע על מפת הלידה שלך? חלק מכוכבי הלכת שלך נמצאים למעשה במזל גלגל המזלות שונה ממה שמראה ההורוסקופ הטרופי שלך. זה אומר שחלק מההיבטים האישיים שלך יכולים להתנגש עם מה שמפת הלידה שלך תציע. לדוגמה, קח אדם ביישן עם הערכה עצמית נמוכה שיש לו מרקורי במזל טלה. מרקורי עוסק באינטליגנציה אבל גם בתקשורת עם אחרים, אז מרקורי במזל טלה יציע אדם מאוד בטוח לדבר. אבל התבוננות במפת הלידה שלו שחושבה באמצעות המערכת הסידרית שלה, מראה את מרקורי בדגים, שבהחלט מתאים יותר שכן מרקורי בדגים מציע אדם ביישן עם סגנון רך של תקשורת.

אולי שמעתם גם על מזלות המזלות ה-13, Ophiuchus, שאסטרולוגיה צדדית ממקמת לפעמים בין מזל עקרב למזל קשת, הוא בין ה-29 בנובמבר ל-17 בדצמבר. אומרים שאדם שנולד במזל הזה הוא מאוד כריזמטי וידידותי אבל עם נטייה להיות די מניפולטיבי.
אתה לא צריך להיוולד באופיוצ'וס כדי שתהיה לך סיבה להתעניין באסטרולוגיה צדדית כי בהחלט ייתכן שאסטרולוגיה צדדית תוכל להראות לך ולתרגם כמה מההיבטים שלך שלא יוצגו לך במפת הלידה הטרופית שלך.