15.4. 2022

פוריות - האם אתה מכיר את מחזור הירח שלך?

שיטת התעברות טבעית היא שיטה שהוצגה על ידי רופא ופסיכיאטר סלובקי, ד"ר יוגן ג'ונאס. שיטה זו משמשת לניבוי ימי הפוריות של האישה במדויק על סמך מיקומם של הירח והשמש ביחס לכדור הארץ. מאז המצאתו, הוא הוכח כיעיל מאוד, והוא עזר למאות נשים.

פוריות - האם אתה מכיר את מחזור הירח שלך?

ד"ר ג'ונאס פיתח שיטה זו בשנות החמישים. היה לו עניין גדול באסטרולוגיה, והוא היה משוכנע שאירוע כזה כמו להרות ילד אינו תאונה ושהוא חייב לציית לכמה כללים ועקרונות נתונים הקשורים לעמדות פלנטריות ברגע הנתון. ד"ר ג'ונאס האמין שהבנת הכללים הללו יכולה לתת לנו טכניקה לחזות ימים פוריים במדויק, והנחה זו הניעה אותו לעשות את לימודיו המאוחרים יותר.

לאחר שנים של מחקר מעבדתי, ד"ר ג'ונאס הגיע לתוצאה מפתיעה: לכל אישה יש שני מחזורי פוריות עצמאיים. הראשון הוא מחזור הורמונלי, וימי הפוריות קורים בזמן הביוץ. השני, הירח, תלוי במחזור הירח והרגע הפורה מתרחש כאשר הירח וכדור הארץ והשמש יוצרים את אותה זווית כמו ברגע שנולדה האישה. לכן, רגע ההתעברות הירח הוא רגע שבו הירח נמצא באותו שלב הירח בדיוק כפי שהיה בזמן לידתה.
זוהי תקופה של פוריות גבוהה מאוד, וכאשר אישה רוצה להשתמש בשיטה זו, אז היא צריכה לקיים יחסי מין ב-24 השעות שקדמו לרגע זה. באופן כללי, רגעי ההתעברות הירח אינם מתאימים לזמן הביוץ. למעשה, אומרים שאישה פורייה יותר ברגעים אלה מאשר במהלך הביוץ שלה. עם זאת, כאשר שני המחזורים חופפים, כלומר כאשר אישה מבייצת ברגע התעברות הירח שלה, אז הסיכוי להיכנס להריון הוא גבוה ביותר.

שיטות ד"ר ג'ונאס כוללות גם חיזוי של המין של הילד העתידי. זה תלוי אם הירח נמצא במזל זכרי או נשי ברגע ההתעברות, כאשר מזלות אדמה ומים הם נשיים ואילו אש ורוח הם סימנים גבריים. אין מחקר קיים על עד כמה מדויקת טכניקת חיזוי המין; עם זאת, שיטת ההתעברות הטבעית עצמה הראתה דיוק של מעל 98% במשך עשרות שנים, כך שחקר מחזורי הירח יכול בהחלט להועיל לנשים רבות.