15.1. 2022

היפנוזה, האם יכולה לשנות את תת ההכרה שלך?

ישנם מיתוסים רבים סביב המילה היפנוזה אך היפנוזה היא, למעשה, מצב נפשי ספציפי שניתן להבין בקלות. כדי שנוכל לעשות זאת, עלינו להכיר בהתחלה את תדרי גלי המוח.

היפנוזה, האם יכולה לשנות את תת ההכרה שלך?

המוח שלנו פועל ב-5 תדרים שונים של גלי מוח (בטא, אלפא, תטא, דלתא, גמא) הנמדדים בהרץ (מחזורים לשנייה), שכל אחד מהם מחובר לרמה מסוימת של פעילות מוחית ולמצב תודעה ספציפי. באופן כללי, היפנוזה מתרחשת בגלי מוח אלפא ותטא.

גלי מוח אלפא (7-14 הרץ) שולטים במצבים של הרפיה עמוקה או חלימה בהקיץ; זו המדינה שאנשים מנסים להגיע אליה כשהם מתרגלים מדיטציות. תטא (4-7 הרץ) הוא מצב שכולנו חווים במהלך ההירדמות (לפני שאנו מגיעים לגלי מוח של דלתא (1-3 הרץ). זהו מצב של רגיעה מוחלטת, מצב בו איננו שולטים במחשבותינו כלל.

הוכח שכאשר המוח שלנו פועל בעיקר בגלי תטא, אנו מסוגלים ליצור קשר עם תת המודע שלנו. לכן, בתטא, אנחנו יכולים לשנות את האמונות המגבילות שלנו, את דפוסי ההתנהגות ואת תפיסת המציאות שלנו, כל מה ששמרנו בשכבות התת-מודע שלנו. הם ממלאים תפקיד עצום באיך שהמציאות היומיומית שלנו נראית ובמה שאנחנו יוצרים בחיינו.
לכן, היפנוזה אינה נוגעת להרפיה עמוקה או לטראנס לא מודע לחלוטין; למעשה, במהלך היפנוזה, אנחנו עדיין יכולים לקבל החלטות; אנחנו עדיין שומעים את קולו של המטפל ואת הקול שלנו. אבל המצב הזה מאפשר לנו להגיע לרובד שמתחת לתודעה שלנו ולשנות את מה שיש שמונע מאיתנו לחוות את חיינו כמו שאנחנו רוצים.

במהלך ההיפנוזה אנו קשובים מאוד להצעות ונוכל באמת לשלב עמוקות את דברי המטפל, לכן חשוב מאוד שתכירו היטב את המטפל שלכם ותדעו שאתם יכולים לסמוך עליו. טיפול בהיפנוזה, טיפול באמצעות היפנוזה, יכול להיות כלי ריפוי רב עוצמה כאשר הוא נעשה היטב. אם זה מושך אותך ואתה שומע קריאה, אז כנראה שזה הזמן שלך לנסות את זה, אבל אנחנו ממליצים בחום להיזהר באיזה מטפל תבחר, איזה מטפל צריך להיות המטפל שלך.